Lidl sa chystá dobyť Ameriku

Autor JF máj 2017 -

Američania sa nám opäť trochu priblížia; 15. júna otvoril nemecký obchodný reťazec svoje prvé predajne aj u nich. Na budúci rok by ich v USA malo byť už sto.

Jeden z najväčších svetových maloobchodných predajcov, dôverne známy aj slovenským ľuďom, otvorí svoje prvé americké obchody 15. júna; počas leta dosiahne ich počet číslo 20. „Sme nadšení, že otvoríme prvé predajne v Spojených štátoch o niekoľko krátkych týždňov,“ uviedol v tlačovej správe Brendan Proctor, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Lidl v USA. Prvá fáza vstupu – v roku 2017 – sa týka štátov na východnom pobreží, konkrétne Virginie a Severnej a Južnej Karolíny. Sídlo americkej pobočky je v Arligtone, virginskom predmestí Washingtonu.

Uvádzacie ceny až o 50 % nižšie

Konkurenčné reťazce na presýtenom trhu USA sa zrejme musia nového agresívneho hráča obávať. „Spoločnosť Lidl ponúkne jednoduchý a efektívny prístup k nákupu potravín, čo bude znamenať veľké úspory pre kupujúcich. Pri nákupoch počas tohto leta môžu očakávať, že získajú tovary a potraviny v špičkovej kvalite až o 50 percent lacnejšie ako v ostatných supermarketoch v Spojených štátoch,“ tvrdí tlačová správa. Asi 90 percent potravín, ktoré budú v americkom Lidli k dispozícii, majú byť exkluzívne značkové produkty. Niektoré z nich získali ocenenia za kvalitu v rôznych súťažiach v USA.

Všetky hypermarkety tejto značky pripravené na otvorenie v USA v lete 2017 sú novopostavené budovy. Do budúceho leta plánuje Lidl na východnom pobreží otvoriť až 100 obchodov, čím vytvorí spolu asi 5 000 pracovných miest. Podľa interného materiálu, ku ktorému sa dostali americkí novinári, chce Lidl postupne v USA otvoriť dovedna 600 obchodov. Spoločnosť dnes pôsobí v 28 krajinách Európy (EÚ aj mimo EÚ), kde má spolu viac ako 10 000 prevádzok. Na Slovensku je približne 130 predajní Lidl.

JF