Čo môžete zažiť 300 metrov nad Vegas

Autor Best Western august 2017 -

Veža Stratosphere je najvyšší objekt v nevadskej mekke hazardu. Okrem vyhliadkovej reštaurácie nesie aj lunaparkové atrakce s príznačnými názvami ako X-Scream či Insanity.

Najvyššia stavba v Las Vegas meria 350 metrov a v jej hornej časti je obvyklá vyhliadková terasa, ako aj luxusná reštaurácia Top of the World. Komu by nestačili panoramatické pohľady z týchto priestorov, môže si zážitky z výšky užiť ešte viac na troch mechanických atrakciách. Sú to vertikálny sedačkový katapult Big Shot, jazda na koniec 8-metrového mostíka nad priepasťou X-Scream a kolotoč menom Insanity vysunutý na rampe tamtiež. Napokon si z veže možno skočiť do štvrťkilometrovej hĺbky aj tzv. Sky Jump. Ide o miernejšiu odrodu bungee jumpingu, kde skokana istia viaceré laná. Po svojom otvorení v roku 1996 mala veža Stratosphere na vrchole hlavice aj okružnú horskú dráhu, ktorú však neskôr zrušili.

x scream (Wikimedia)

Hotel, kasíno, stávky

Najvyššia vegaská veža je súčasťou komplexu rovnomenného hotelového komplexu s 2 427 izbami a apartmánmi, ktorý patrí do siete Best Western. Jeho súčasťou je neodmysliteľné kasíno a tiež Race & Sportsbook – sála na stávkovanie a sledovanie športových prenosov. Bazény na streche a nákupné stredisko v objekte už možno považovať za samozrejmosť.

JF/MG