Einstein bol v Bratislave – navštívte ju tiež: spokojnosť s kampaňou

Autor BTB august 2017 -
Na letisku v Berlíne Na letisku v Berlíne BTB

Reklamné bannery a videá o Bratislave nasadené v júni a júli videlo niekoľko miliónov ľudí v Česku, Rakúsku, Nemecku a Británii.

V klipoch a na pútačoch upozorňovali na zaujímavosti slovenskej metropoly štylizované postavy Alberta Einsteina, Jána Pavla II a Márie Terézie. Organizácia Bratislava Tourist Board (BTB) prenajala na túto kampaň spolu 2 741 reklamných plôch v uvedených 4 krajinách a  projekcie na 7 715 obrazovkách v autobusoch v Česku. Veľkú cieľovú skupinu oslovila, samozrejme, aj cez internet (via Facebook, Instagram, Google, Youtube).

Najlepšie merateľné výsledky boli práve na internete. „Dnes vidíme vynikajúce čísla v návštevnosti destinačného webu visitbratislava.com a rovnako aj veľký záujem o konkrétne atraktivity u návštevníkov z hlavných zdrojových trhov. Spoty dosiahli viac ako 2 milióny videní, na Facebooku sa reklama zobrazila takmer 5-miliónkrát,“ zhodnotila predsedníčka predstavenstva BTB Alena Melicharová. Verí, že kampaň reálne pomohla aj návštevnosti: „Už tretí rok za sebou prichádza do Bratislavy stále viac návštevníkov. Vedia, čo môžu v meste vidieť a zažiť, rovnako majú informácie o turistickej karte Bratislava Card. To je práve výsledok našej snahy, ktorý okrem zviditeľnenia Bratislavy v meradle európskych veľkomiest prinesie aj väčšiu ekonomickú silu ľuďom, ktorí pracujú v službách cestovného ruchu a v konečnom výsledku aj mestu,“ doplnila A. Melicharová.

rsz infografika 1

Najlepšie čísla ukázal český trh, kde návštevnosť turistického webu visitbratislava.com vzrástla o výše 350 % a záujem ľudí z Prahy vzrástol takmer o 500 % od nasadenia kampane. Špecializovaná stránka zaoberajúca sa marketingom a médiami známeho českého denníka dokonca zaradila bratislavskú kampaň medzi TOP 10 najlepších prebiehajúcich v ČR v danom mesiaci.

Kampaň bola tematicky zameraná na možnosti trávenia času v Bratislave prostredníctvom uvedených troch osobností. Mária Terézia predstavovala odkaz na korunovačnú históriu, baroko, kultúru a gastronómiu. Klip s Einsteinom ukázal moderné mesto ako domov inovácií, dizajnu a smart riešení. Postava pápeža Jána Pavla zdôraznila posolstvo úcty a priateľstva, ale aj športového ducha a prírody v meste.

MP

rsz 1infografika 1