Témy

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Goodwill - ekonomický magazín

Nízka rýchlosť budovania nových úsekov diaľnic na Slovensku je spôsobená nielen finančnou náročnosťou stavieb, ale aj reliéfom krajiny, ktorý stavby značne komplikuje. V slimačom tempe sa však predsa len dá nájsť pozitívum – a nie zanedbateľné. Je vysoká šanca, že nové úseky diaľnic a rýchlostných ciest budú vybavené najmodernejším značením, ktoré dokáže poskytovať smart riešenia a reagovať aj na autonómne automobily.

Poistenie pohľadávok

júl 2021 Autor red.

Manažovanie kreditného rizika firiem a poistenie pohľadávok je vhodným riešením
očakávaného rastu insolvencií.

Pandémia koronavírusu postihla takmer celý svet a na mnohých úrovniach. Jej dôsledky
ťažko odhadnúť. O čo nás pripravila a čo nám dala?

Jednoduché spoločnosti na akcie si budú môcť svoje akcie registrovať v Centrálnom depozitári cenných papierov SR.

Uvoľňovanie opatrení nám dovoľuje opäť sa zhlboka nadýchnuť. Do ulíc sa ako pramienky vody vracajú skupinky ľudí, v mnohých kanceláriách sa opäť rozbiehajú počítače a ráno stretávame deti na ceste do školy. Doteraz boli naše potreby jednoduché - stabilný internet, donáška jedla a pohodlné domáce oblečenie. Ako sa spotrebiteľský svet zmení po uvoľnení opatrení? A aké sú súčasné potreby zákazníkov?

Človek môže mať veľa peňazí a majetku a napriek tomu môže byť nešťastný a v životnej kríze. Hľadanie zmysluplnosti je hlavným hnacím motorom na ceste za minimalizmom. Odráža sa vo všetkých oblastiach nášho života, teda aj v domácnosti, ktorá by mala byť miestom pokoja a načerpania nových síl na fungovanie v materialistickom svete.

Ochrana zdravia a bezpečnosť pri práci (BOZP) má najvyššiu prioritu. Je pritom jedno, či pracujete v malom alebo veľkom podniku.

Na návšteve v bani

marec 2021 Autor JS -

Štiavnicko-hodrušské bane sú nielen naše najstaršie bane. Atraktívne sú aj z pohľadu ťažby kovov, ktorou sa prioritne zaoberajú.

Práca z domu

február 2021 Autor ZG -

Nedávny prieskum realitno-poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield zisťoval postoje 40-tisíc respondentov z celého sveta pred koronakrízou a počas nej.

V súčasnosti zažíva podnikanie na Slovensku – a takmer všade vo svete – krušné časy. Pre koronakrízu bolo nutné vo väčšine krajín zaviesť tvrdý lockdown, ako aj rôzne ďalšie obmedzenia. A to biznisu neprospieva. Existujú však odvetvia, ktorým sa darí aj napriek sprísneným opatreniam na ochranu verejného zdravia. Ktoré sú to?

Automatizácia kyberbezpečnosti

január 2021 Autor Roman Čupka -

Zdá sa jediným východiskom z núdze v dobe, keď chýbajú tisíce odborníkov a nábory ďalších sú zmrazené.

Počet ľudí na našej planéte rastie závratným tempom. To znamená aj neustále zvyšovanie množstva odpadov a rastúce znečistenie životného prostredia. Ľudia totiž potrebujú jesť a využívať dostupné energie. Preto nad ekológiou a ochranou životného prostredia sa naďalej nedajú privierať oči. Treba konať. Aj z tohto dôvodu sa napr. moderným ekologickým trendom v spoločnosti prispôsobuje i súčasné podnikanie. Čo si pod tým predstaviť?

Rodinné podnikanie sa vo svete dlhodobo považuje za jednu z najstabilnejších foriem podnikania. Jeho hlavnou zložkou je samotná rodina a vzájomné vzťahy medzi jej členmi. Typické je časté prelínanie pracovného a súkromného života. Má to však svoje výhody i nevýhody. Preto, ak chcete vlastniť prosperujúcu rodinnú firmu, mali by ste sa riadiť niekoľkými zásadami.

Prijmite niekoľko nápadov a tipov na aktívnu dovolenku v Korutánsku – slnečnom juhu Rakúska.

FM Logistic CE, popredný operátor logistiky na Slovensku, v Poľsku, ČR a Maďarsku, spustil špecializovaný program FM Open Lab, zameraný na začínajúcich podnikateľov v oblasti mestskej logistiky, dopravy budúcnosti, zeleného dodávateľského reťazca, robotiky a automatizácie, valorizácie dát a blockchainu, ktorí by chceli rozvíjať svoj produkt alebo službu v reálnych obchodných podmienkach.

Hoci populácia starne a v zadlženosti domácností lámeme európske rekordy, namiesto životného poistenia sa spoliehame, že sa nič nestane.

Zmenil internet podstatu komunikácie?

máj 2020 Autor Jana Škutková -

Podnikatelia zrelšej generácie pociťujú občas komplex z prirodzenej neschopnosti zvládnuť digitálne médiá tak ako dnešná mládež. Zmenil sa svet marketingu natoľko, že s ním už nedokážu držať krok?

Podpora aplikovaného výskumu na Slovensku

apríl 2020 Autor Alexander František Zvrškovec - Veda a výskum -

Keby sa ma pred desiatimi rokmi niekto opýtal, či sa náš aplikovaný výskum uberá správnym smerom, určite by som odpovedal, že áno.

Kybernetické vydieranie

apríl 2020 Autor Roman Čupka -

Ransomvér je špeciálny druh škodlivého kódu, ktorým hackeri dokážu zašifrovať dáta v infikovaných počítačoch – a za opätovné sprístupnenie pýtajú výkupné.

Ťažký rok pre strojárstvo

marec 2020 Autor Juraj Janči -

Firmy budú musieť hľadať nové zdroje optimalizácie a kustomizácie produkcie. Spolu s tlakom z nedostatku pracovnej sily to bude hrať kľúčovú rolu pri zavádzaní procesnej inovácie Priemyslu 4.0.

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK