Automobily

Trnavská automobilka vyrobila ešte koncom apríla historicky prvé vozidlo s elektrickou motorizáciou e-208.

Roky prvej Československej republiky (1918 – 1938) boli obdobím silného rozvoja nielen mladej demokracie, ale aj motorizmu, ťahaného vpred silným nástupom domácich výrobcov.

Majú spaľovacie motory v autách budúcnosť? Prežije vôbec nafta ako palivo? Prevalcujú elektromobily svetový trh s motorovými vozidlami?

Druhý ročník podujatia vo VTSÚ Záhorie bol zameraný na ukážkové jazdy vozidiel 4x4, predstavili aj prototyp vozidla 8x8 pre Armádu SR.

Spoločnosť cargo-partner zabezpečila prepravu časti novej výrobnej linky pre Kiu v hodnote 3,2 milióna eur z Nemecka na Slovensko.

Stretávať na cestách autá bez šoférov a voziť sa v nich zrejme nebude pre ľudí len tak. Toyota to skúma v rámci niekoľkých projektov.

Značka energicky vystrelila do vyššieho segmentu: vo verzii s 3,3-litrovým šesťvalcom ponúka toto gran tourismo výkon 370 koní. Zaplatíte zaň skoro 60 000 eur.

Z cesty! To vám odkáže maska novej Toyoty, keď ju uvidíte v spätnom zrkadle. Možno vezie zeleninu na trh; je to skriňová dodávka šmrncnutá štýlom SUV (alebo naopak?). Prosto, ďalší originálny crossover 21. storočia.

Na slovenský trh prišiel nedávno; ponúka o. i. množstvo asistenčných vychytávok a neskrýva vysoké ambície. Tie podčiarkujú aj dobré čísla predaja tejto značky u nás.

To, že v Nemecku sú úseky, kde môžete ísť ako chcete rýchlo (hoci ich nie je zasa až tak veľa), nie je pre každého zdrojom nadšenia; neprekvapuje, že ide najmä o ženy.

Strana 1 z 4

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK