Cestovný ruch

Prijmite niekoľko nápadov a tipov na aktívnu dovolenku v Korutánsku – slnečnom juhu Rakúska.

Odesa, Alghero, Eindhoven, Moskva a Ejlat – to sú novinky zimného letového poriadku na Letisku M. R. Štefánika v hlavnom meste SR. Lietať sa podľa neho začalo 27. októbra a bude platiť až do 28. marca budúceho roka.

Keď v roku 1902 zakladal doktor František Veselý novú spoločnosť, ktorá od miestnej šľachty prevzala upadajúcu kúpeľnú prevádzku v Luhačoviciach, prorokoval, že toto miesto sa stane prirodzeným centrom Moravy. Jeho vízia sa do značnej miery naplnila. Počas prvej republiky zažili luhačovické kúpele najväčší rozvoj, na čom sa podieľali poprední architekti svojej doby. Jedinečný prvorepublikový ráz si počas procedúr či pri prechádzkach po promenáde užijete aj dnes.

Tieto termálne kúpele sa nachádzajú na jednom z najkrajších miest Rakúska, priamo na okraji Národného parku Neusiedlersee-Seewinkel, uprostred regiónu vyhláseného za dedičstvo UNESCO.

Rusovce síce nepatria ku chronicky známym lokalitám nášho turizmu, určite sú však príťažlivou mestskou časťou Bratislavy, ktorú sa oplatí spoznať.

Devín – historicky zaujímavá, krajinne atraktívna, turisticky príťažlivá lokalita Slovenska. Oplatí sa prísť a vidieť.

Bratislavský kraj v spolupráci s maďarskými župami a TTSK vybuduje tematické trasy po sakrálnych pamiatkach a popri dunajských ramenách.

Reklamné bannery a videá o Bratislave nasadené v júni a júli videlo niekoľko miliónov ľudí v Česku, Rakúsku, Nemecku a Británii.

Lákadlami regiónu okolo Egeru sú história, kúpele a víno. Z východného Slovenska je to blízko, oblasť s oficiálnym názvom Severné Maďarsko však stojí aj za dlhšiu cestu.

Veža Stratosphere je najvyšší objekt v nevadskej mekke hazardu. Okrem vyhliadkovej reštaurácie nesie aj lunaparkové atrakce s príznačnými názvami ako X-Scream či Insanity.

Strana 1 z 4

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK