Cestovný ruch

Krakov namiesto Paríža, Tatry namiesto Álp a Pyrenejí – tam môžete v tomto roku uvidieť pretekať Petra Sagana. Všetko tak blízko – a to predsa vôbec nie je zlé!

Môže mať niektorá dovolenková oblasť v Európe 100 miliónov prenocovaní za rok? Niektoré sa k tomu približujú. Favoritmi sú Kanárske ostrovy, stredomorské a jadranské riviéry.

V príjemnej klíme si môžete vychutnať krásy jej púští, saván a hôr, uvidieť divoké zvieratá Afriky aj pamiatky na európskych dobrodruhov.

Už na začiatku dovolenkového obdobia sa na čelo preferencií dostalo, ako obvykle, Chorvátsko. Prekvapením je, koľkí sa chystali do Turecka a Egypta.

Jeden z tohtoročných kinohitov, film o veľkej opici menom Kong, natáčali na ostrove Kauai. Ten je zahrnutý aj v ponuke cestovných kancelárií.

Cestovný ruch začína byť silnou stránkou slovenskej metropoly. Svojím ocenením to uznala aj medzinárodná novinárska organizácia FIJET.

Ak ste typ cestovateľa, ktorý sa vyhýba húfom turistov a rád vychutnáva originálnu atmosféru navštívenej krajiny, Kambodža je pre vás dobrá voľba.

Hlavná turistická atrakcia Wolfsburgu v susedstve výrobného závodu priťahuje od roku 2000 milióny návštevníkov.

Airbrusher a bodypainter Avi Ram vytvoril kolekciu svojich diel v atraktívnych lokalitách - v kamuflážnom štýle.

Región, ktorý je blízko a môžete v ňom zažiť tú najlepšiu aktívnu dovolenku, akú si viete predstaviť.

Strana 1 z 3