Financie

Hoci populácia starne a v zadlženosti domácností lámeme európske rekordy, namiesto životného poistenia sa spoliehame, že sa nič nestane.

Rozumieť financiám je nevyhnutné, ak chceme, aby boli finanční spotrebitelia schopní finančne plánovať a zabezpečiť sa v priebehu celého života.

Jeho atraktivita rastie a pozornosť investorov sa čím ďalej tým viac sústreďuje práve na tento ľahký alkalický kov.

Väčšina maloobchodníkov v Európe si neuvedomuje, že v septembri vstúpia do platnosti predpisy sprísňujúce overovanie totožnosti zákazníkov.

Finančná správa SR pravidelne kontroluje dodržiavanie zákona o elektronických registračných pokladniciach (ERP). V roku 2018 spravila celkom 6 316 kontrol.

Moderné digitálne technológie v retail segmente prinášajú doteraz nevídané možnosti v oblasti komunikácie so zákazníkom, cielenej reklamy a zákazníckeho zážitku.

Aké sú vzťahy medzi správaním pri platení, platobnými podmienkami a vplyvom peňažných tokov na európsku ekonomiku a spoločnosť?

Budúcnosti mobilného bankovníctva verí čoraz viac klientov. Každý tretí je presvedčený, že v budúcnosti nahradí internetové bankovníctvo.

Kryptomeny stále obklopuje akási špekulatívna atmosféra. Naozaj majú budúcnosť, akú im pripisujú technologickí optimisti? Ale pripomeňme si: aj papierové peniaze v dobe zlata čelili nedôvere.

Umelá inteligencia, nové platobné systémy, smernica PSD 2, zdieľaná ekonomika, vrtochy mileniálov – banky by sa asi bez toho všetkého zaobišli, ale musia sa prispôsobiť a byť ďalej konkurencieschopné.

Strana 1 z 4

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK