Podnikanie

Nedávny prieskum realitno-poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield zisťoval postoje 40-tisíc respondentov z celého sveta pred koronakrízou a počas nej.

V súčasnosti zažíva podnikanie na Slovensku – a takmer všade vo svete – krušné časy. Pre koronakrízu bolo nutné vo väčšine krajín zaviesť tvrdý lockdown, ako aj rôzne ďalšie obmedzenia. A to biznisu neprospieva. Existujú však odvetvia, ktorým sa darí aj napriek sprísneným opatreniam na ochranu verejného zdravia. Ktoré sú to?

Počet ľudí na našej planéte rastie závratným tempom. To znamená aj neustále zvyšovanie množstva odpadov a rastúce znečistenie životného prostredia. Ľudia totiž potrebujú jesť a využívať dostupné energie. Preto nad ekológiou a ochranou životného prostredia sa naďalej nedajú privierať oči. Treba konať. Aj z tohto dôvodu sa napr. moderným ekologickým trendom v spoločnosti prispôsobuje i súčasné podnikanie. Čo si pod tým predstaviť?

Rodinné podnikanie sa vo svete dlhodobo považuje za jednu z najstabilnejších foriem podnikania. Jeho hlavnou zložkou je samotná rodina a vzájomné vzťahy medzi jej členmi. Typické je časté prelínanie pracovného a súkromného života. Má to však svoje výhody i nevýhody. Preto, ak chcete vlastniť prosperujúcu rodinnú firmu, mali by ste sa riadiť niekoľkými zásadami.

Konferencia Happy Company každoročne prináša nové, netradičné a aj nadčasové idey z oblasti celostného zdravia, firemnej kultúry, líderstva, šťastia a zmyslu v živote i práci. Tento v poradí už 7. ročník konferencie prinesie tému Harmónie – ako byť v súlade so sebou, s prácou, so životom.

Finančná správa SR pravidelne kontroluje dodržiavanie zákona o elektronických registračných pokladniciach (ERP). V roku 2018 spravila celkom 6 316 kontrol.

Moderný bimodálny prístup v podnikových IT riešeniach

Európsky parlament a Rada EÚ na základe nariadenia č. 2018/302 prijatého dňa 28. februára 2018 rušia geografické blokovanie, tzv. geo-blocking, s účinnosťou od 3. decembra 2018.

CEO Fórum Slovensko je výnimočnou platformou, ktorá je určená pre generálnych riaditeľov a pre všetkých, ktorí sa chcú osobnostne a profesijne vzdelávať.

Na všetko okolo nás má dosah už aj internet. Podnikanie, zábava, práca i súkromný život. Bez dobrej webovej stránky si dnes svoj deň nedokážeme často ani predstaviť. Objednávame, kupujeme, vybavujeme alebo zdieľame.

Strana 1 z 12

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK