Vzdelávanie

Rozumieť financiám je nevyhnutné, ak chceme, aby boli finanční spotrebitelia schopní finančne plánovať a zabezpečiť sa v priebehu celého života.

Česká škola dabingu má dlhú tradíciu. Kto by nepoznal hlas legendárneho Františka Filipovského ako Louisa de Funésa? Alebo Jiřího Krampola alias Jeana-Paula Belmonda či Zlaty Adamovskej, ktorá nahovorila Merryl Streepovú? Pre jazykovú výbavu Čechov to však predstavuje ťažkú prekážku. Aspoň tak sa vyjadrujú tamojšie jazykovky.

Máme veľa šikovných mladých IT-čkárov, no firmám v praxi chýbajú. Niekde je chyba, myslia si predstavitelia brandže aj akademici.

Cieľom projektu je vytvoriť auto s rýchlosťou 1 000 míľ za hodinu – najrýchlejšie na svete. Ešte dôležitejšie je pritiahnuť záujem o štúdium technických a prírodných vied. Auto na tryskový pohon po prvýkrát odskúšali pred verejnosťou.

Spoločnosť ZTS Inmart sa spolu s pracoviskami STU a Univerzity Komenského uchádzala o finančnú podporu pre projekt hlbinného uskladňovania energií. Poukazuje na nedodržanie pravidiel.

Z 288 miliónov € od EÚ na podporu výskumných projektov sa nemalo nič ujsť Slovenskej akadémii vied ani najväčším univerzitám. Tie protestovali a médiá si všimli aj ďalšie podozrivé veci. Čaká ministra Plavčana boj o vlastnú stoličku?

Plážová bugina na elektrický pohon – toto rozkošné (a funkčné) vozidlo do pekného počasia vzniklo ako ročníková práca 17- až 18-ročných žiakov učilišťa v Mladej Boleslavi.

Firma podporuje univerzitný výskum zameraný na inteligentnú dopravu a výrobu, elektromobilitu, 5G siete a big data.

Technická univerzita pomohla „odštartovať“ už desiatkam inovatívnych malých firiem.

Ľudia si obvykle dopĺňajú vzdelanie, keď si chcú zvýšiť zručnosti, nájsť lepšie zamestnanie alebo získať nové osvedčenie.

Strana 1 z 2

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK