Zdravie

Človeka vyradí z činnosti aj na niekoľko dní. Záchvatovité, pulzujúce, intenzívne bolesti hlavy sú dokonca tretím najčastejším ochorením ľudí stredného veku.

Letné mesiace sú obdobím slnka a tepla. Meteorológovia sľubujú horúce leto, preto by sme sa mali pripraviť a nepodceniť súvisiace riziká.

Ako si udržať duševnú rovnováhu v hektickom tempe dnešného sveta? Často skloňovaná psychohygiena ponúka súbor preventívnych opatrení.

Kĺby tvoria súčasť pohybového aparátu tela. Nosia nás počas celého života, preto je dôležité, ako sa o ne staráme.

Tieto termálne kúpele sa nachádzajú na jednom z najkrajších miest Rakúska, priamo na okraji Národného parku Neusiedlersee-Seewinkel, uprostred regiónu vyhláseného za dedičstvo UNESCO.

Potrebujete sa vyspať, ste unavení, ale aj napriek tomu sa vám nedá zaspať? Nespavosť trápi veľkú časť populácie; mnohí ľudia pritom nevedia, čo môže byť v ich prípade príčinou.

Aké sú hraničné situácie v živote diabetika? Ktoré hodnoty určujú, či sa jeho ochorenie dlhodobo udrží v stabilizovanom stave bez komplikácií?

Ročne v EÚ pribudne 30 000 pacientov s HIV a 120 000 s tuberkulózou. To sa musí zmeniť, hovoria europoslanci. A hepatitídu C by chceli do roku 2030 úplne vykoreniť.

Je všeobecne známe, že záhradné a lesné ovocie je „vitamínová bomba“ a v záujme zdravia si ho treba často dopriať. Pozrite sa, aké pozitívne účinky majú jednotlivé druhy.

Známy slovenský pohybový aktivista (jóga, tanec, karate) opäť zorganizoval najväčší jógový festival na Slovensku.

Strana 1 z 5

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK