Životné prostredie

Počet ľudí na našej planéte rastie závratným tempom. To znamená aj neustále zvyšovanie množstva odpadov a rastúce znečistenie životného prostredia. Ľudia totiž potrebujú jesť a využívať dostupné energie. Preto nad ekológiou a ochranou životného prostredia sa naďalej nedajú privierať oči. Treba konať. Aj z tohto dôvodu sa napr. moderným ekologickým trendom v spoločnosti prispôsobuje i súčasné podnikanie. Čo si pod tým predstaviť?

Odpad vzniká nielen v priemysle a vo veľkých podnikoch, ale tiež v malých firmách, obciach a domácnostiach. Ak skončí niekde vonku, najviac kole oči vo vodách.

Férový obchod to na Slovensku nemá ľahké. Stále naráža na neochotu priplatiť a pocit, že Slováci sú stále tí chudobní.

Víťazom ankety Strom roka 2017 sa stala jabloň z Bošáce pred borovicou z Hlohovca a platanom zo Serede. Rozhodlo o tom 23 370 hlasujúcich.

Európsky parlament zareagoval a vyzval na obmedzenie jeho využívania až po konečný zákaz v roku 2022. Organizátori petície tvrdia, že glyfozát sa u ľudí spája s rakovinou a škodí prostrediu.

Model pre mestá budúcnosti? Osadiť fasády výškového domu stromami a krovinami je prínosné po mnohých stránkach. Takéto domy stoja v Miláne, ďalší bude v Bratislave.

Možno ste si ich tiež už všimli; sú to ďalší posli automobilovej budúcnosti. Po našom hlavnom meste premávajú bielo-červené dodávky s nápisom „100 % electric“.

Krajina s dobrým podnikateľským prostredím, nápadmi pre energie budúcnosti a tiež s bohatstvom histórie, kultúry a prírodných krás. Tak sa predstavilo Slovensko na tohtoročnom expe.

„Smeráci“ Brixi a Martvoň pred časom nepresadili svoj zákon proti kazítkam. Túto zástavu však zdvihol Európsky parlament, ktorý chce zakázať „zabudované zastarávanie“ výrobkov.

Škótska aktivistka Polly Higginsová sa pýta: "Chceme, aby sa naša biosféra zachovala pre ďalšie generácie?" A navrhuje brániť ju všetkými prostriedkami – aj trestnoprávnymi.

Strana 1 z 3

Partneri

egoodwillmarketingovowustenrotSOPK